W tegorocznej edycji zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-13 lat na półkolonię językowo-filmowo-sportową; dla dzieci najmłodszych w wieku 6-8 (9) lat jest to forma opieki całodziennej połączonej z nauką języka angielskiego przez zabawę, warsztaty teatralne, taneczne oraz gry i zabawy sportowe i artystyczne. Dzieci starsze i młodzież w wieku 10-13 traktują naszą imprezę jako okazję do codziennych spotkań z rówieśnikami i wspólnych gier sportowych (piłka nożna, siatkówka, campa – hiszpańska uproszczona wersja baseballa), zajęć językowych, i spotkań integracyjnych; w tegorocznej edycji młodzież oprócz dotychczasowych warsztatów tańca (które tym razem mają inną odsłonę i innego instruktora…)zaangażowani będą w warsztaty teatralne, których owocem ma być nagrany obozowy klip muzyczny, w którym obozowicze występować będą jako gwiazdy filmowe. Tego jeszcze nie było! Warsztaty prowadzone są przez współpracującą z nami Akademia Aktorska ARTYSTA, a prowadzącymi zajęcia będą m.in. aktorzy rzeszowskiego teatru im. W. Siemaszkowej, kamerzyści, itd.
Również tematyka imprezy ma swoje duże znaczenie i jest dodatkową atrakcją – przez całe dwa tygodnie będziemy na Dzikim Zachodzie, przez tydzień wybudujemy wioskę indiańską i na co dzień obracać będziemy się w tematyce indiańskiej, w drugim tygodniu spojrzymy na Dziki Zachód z perspektywy kowbojów, pionierów, słowem ‘bladych twarzy’. Tak więc na przestrzeni dwóch tygodni dzieci wzbogacą swoją wiedzę na temat historii spotkań białego człowieka z kulturą indiańską, będzie mnóstwo okazji do przebierania się i wielu zabaw tematycznych.
Jak co roku spodziewamy się gości anglojęzycznych ze Stanów Zjednoczonych, uczestników ubiegłorocznej edycji i nie tylko, co dodatkowo wzbogaca kontakty dzieci i sprawia, że nasz obóz staje się „międzynarodowy”.
W drugim tygodniu imprezy będziemy też gościć wolontariuszy z organizacji studenckiej AIESEC, którzy uczestniczą w zajęciach, sami je też prowadzą przedstawiając swoje kraje i kultury. Dwa lata temu pracowali z dziećmi Ekwadorczyk-Paul i Tajwanka-Vivian, rok temu Brazylijczyk Vittor i Turczynka Shirin ,a dzieci chętnie spędzały z nimi czas, ucząc się o ich krajach, rozmawiając, grając w piłkę i in.

Gorąco zapraszamy do skorzystania z oferty, prosimy też o polecenie nas znajomym.

W zakładce Aktualności znajdziecie Państwo informację w formie plakatu.